Kobiety z Ukrainy szukają aktywnie pracy

Jak podaje Rzepa, kobiety, które trafiły do Polski z Ukrainy szukają aktywnie pracy, a rynek polski wychodzi im naprzeciw.

Gotowość do zatrudnienia Ukrainek zgłosiła sieć sklepów Żabka. Oferty rekrutacyjne płyną również z Kauflandu oraz Lidla, który zamierza uruchomić 1500 nowych miejsc pracy w sklepach i magazynach. Wymienieni pracodawcy, oferują kobietom lekcje języka polskiego.

Z czasem, Ukrainki będą odchodziły od prac fizycznych, które w tej chwili są im oferowane, na rzecz zawodów zgodnych z ich kwalifikacjami. Wszak spora część z nich to wykształcone specjalistki i menedżerki.

Trzymam za Was kciuki, dzielne Dziewczyny!

Anglojęzyczne menedżerki średniego i wyższego szczebla z Ukrainy, zapraszam do zgłaszania aplikacji do nas, do Carpenter Consulting. Aplikacje będą uwzględniane w procesach rekrutacyjnych, które prowadzimy.

Monika Ciesielska
Prezeska w IMSA Search Global Partners. Doświadczona konsultantka w rekrutacjach kadry zarządzającej, w tym członków zarządu, oraz lider zespołu rekrutującego w obszarze IT/Tech. Entuzjastka cyfrowej transformacji procesów HRowych. Podcasterka w "Skrzydlaty HR" i "Top Leaders Club".
O mnie