Czas zburzyć stereotypowe postrzeganie pokolenia 55+ i postawić na różnorodność wiekową kandydatów i budowanie wielopokoleniowych zespołów. W pokoleniu silver generation tkwi ogromna siła, która w sposób zupełnie nieuzasadniony jest pomijana. I to wszystko dzieje się w na rynku cierpiącym na niedobór talentów, których za 2-3 lata zabraknie w Polsce w liczbie 1,5 miliona.
Polski Instytut Ekonomiczny przeprowadził badanie, którego wyniki zobrazowały poziom dyskryminacji wiekowej (ageism) w procesach rekrutacyjnych na naszym rodzimym rynku pracy.
Wysłano łącznie 1260 zgłoszeń do pracy w imieniu fikcyjnych osób w wieku 28 i 52 lat. W rezultacie wysyłki aplikacji, kandydaci w wieku 28 lat otrzymali dwa razy więcej zaproszeń na rozmowę rekrutacyjną, niż osoby powyżej 50. roku życia.
Polscy eksperci i ekspertki z grupy 55+ nadal doświadczają ageismu. Jak tę sytuację zmienić?
{post}: Przyjaźnie w miejscu pracy, zaspokajają psychologiczną potrzebę przynależności. Pracownicy posiadający dobre relacje ze swoimi współpracownikami, są zadowoleni ze swojej pracy i mniej podatni na wypalenie zawodowe. W zamian za…
{post}: Czy nudną, powtarzalną, pozbawioną inspiracji pracę, która z każdym dniem zbliża Cię do wypalenia zawodowego, możesz zmienić w pracę, którą kochasz? Tak twierdzą twórczynie pojęcia job craftingu, profesorki Amy Wrzesniewski…
{artykuł}: Równość płac to temat, który powraca każdorazowo, gdy rozmawiamy o budowaniu kultury organizacyjnej opartej o DEI (Diversity, Equity & Inclusion). DEI jest hasłem powszechnie używanym w firmowej komunikacji. Niestety, dość często…