Czas zburzyć stereotypowe postrzeganie pokolenia 55+ i postawić na różnorodność wiekową kandydatów i budowanie wielopokoleniowych zespołów. W pokoleniu silver generation tkwi ogromna siła, która w sposób zupełnie nieuzasadniony jest pomijana. I to wszystko dzieje się w na rynku cierpiącym na niedobór talentów, których za 2-3 lata zabraknie w Polsce w liczbie 1,5 miliona.
Polski Instytut Ekonomiczny przeprowadził badanie, którego wyniki zobrazowały poziom dyskryminacji wiekowej (ageism) w procesach rekrutacyjnych na naszym rodzimym rynku pracy.
Wysłano łącznie 1260 zgłoszeń do pracy w imieniu fikcyjnych osób w wieku 28 i 52 lat. W rezultacie wysyłki aplikacji, kandydaci w wieku 28 lat otrzymali dwa razy więcej zaproszeń na rozmowę rekrutacyjną, niż osoby powyżej 50. roku życia.
Polscy eksperci i ekspertki z grupy 55+ nadal doświadczają ageismu. Jak tę sytuację zmienić?
{post}: Interesujący artykuł opublikowała dziś Rzepa. Porusza aspekt pracy głębokiej – „deep work”. Czym jest deep work? To odwrotność multitaskingu. Praca w pełnej koncentracji na wykonywaniu jednego zadania, z wyłączeniem rozpraszaczy…
{post}: Jest to historia niezwykła, ponieważ jest historią człowieka, który sporą część z życia zmagał się z demonami przeszłości, przechodząc trudną drogę prowadzącą do „mentalnego ozdrowienia”. Podczas, gdy jego rówieśnicy podążali za…
{post}: Juliet B. Schor ekonomistka i profesorka socjologii w Boston College w swoim wystąpieniu na TEDex, podaje konkretne przykłady firm, które nie czekając na wyniki badań pilotażowych przeprowadzanych na szeroką skalę w USA, Irlandii, Wielkiej Brytanii…