Przykład godny naśladowania, czyli o tym jak firma Netguru zadbała o budowanie więzi społecznych i przynależności pracowników, w formule pracy zdalnej. Pracownicy otrzymali propozycję zlokalizowaną w przepięknych okolicznościach przyrody.
NetGuru jest firmą pracującą w pełni w systemie zdalnym. W ubiegłym roku firma znacząco powiększyła swój zespół o kolejnych 400 osób. Aby zniwelować ciemne strony pracy zdalnej, a do największych należą osłabione więzi społeczne i brak poczucia przynależności, zaproponowano stworzenie „workation hubs”, które umożliwią integrację, zbudowanie więzi i przyjaźni pomiędzy pracownikami. O idei projektu oraz zasadach użytkowania domów opowiedziała mi Aleksandra Paszkiewicz, Head of People w NetGuru.
Jakie są zasady użytkowania?
Rozwiązanie jest obecnie w fazie testów, a ja już umówiłam się z Aleksandrą Paszkiewicz na rozmowę w ramach podcastu „Skrzydlaty HR”, aby poznać rezultaty tego wyjątkowego eksperymentu.
{post}: Podjąłeś decyzję o odejściu z pracy, zaakceptowałeś nową ofertę, składasz wypowiedzenie, a Twój obecny pracodawca kładzie na stole kontrofertę. W większości przypadków oferta jest czysto finansowa i przebija propozycję otrzymaną w nowym…
{post}: Hiszpania jako pierwszy kraj w Europie wpisała do prawa pracy płatny urlop menstruacyjny. Nowa ustawa przegłosowana przez hiszpański rząd umożliwia kobietom wzięcie urlopu menstruacyjnego w wypadku przechodzenia bolesnej miesiączki…
{post}: Całkiem zamierzchła wydaje się idea, która towarzyszyła wielu z nas przez lata – jeśli nie przepracujesz w firmie jednego roku, zepsujesz sobie CV. Są dwa aspekty zmian, które następują na rynku pracy i są warte podkreślenia. Quiet quitting…