Przykład godny naśladowania, czyli o tym jak firma Netguru zadbała o budowanie więzi społecznych i przynależności pracowników, w formule pracy zdalnej. Pracownicy otrzymali propozycję zlokalizowaną w przepięknych okolicznościach przyrody.
NetGuru jest firmą pracującą w pełni w systemie zdalnym. W ubiegłym roku firma znacząco powiększyła swój zespół o kolejnych 400 osób. Aby zniwelować ciemne strony pracy zdalnej, a do największych należą osłabione więzi społeczne i brak poczucia przynależności, zaproponowano stworzenie „workation hubs”, które umożliwią integrację, zbudowanie więzi i przyjaźni pomiędzy pracownikami. O idei projektu oraz zasadach użytkowania domów opowiedziała mi Aleksandra Paszkiewicz, Head of People w NetGuru.
Jakie są zasady użytkowania?
Rozwiązanie jest obecnie w fazie testów, a ja już umówiłam się z Aleksandrą Paszkiewicz na rozmowę w ramach podcastu „Skrzydlaty HR”, aby poznać rezultaty tego wyjątkowego eksperymentu.
{post}: Przyjaźnie w miejscu pracy, zaspokajają psychologiczną potrzebę przynależności. Pracownicy posiadający dobre relacje ze swoimi współpracownikami, są zadowoleni ze swojej pracy i mniej podatni na wypalenie zawodowe. W zamian za…
{post}: Czy nudną, powtarzalną, pozbawioną inspiracji pracę, która z każdym dniem zbliża Cię do wypalenia zawodowego, możesz zmienić w pracę, którą kochasz? Tak twierdzą twórczynie pojęcia job craftingu, profesorki Amy Wrzesniewski…
{artykuł}: Równość płac to temat, który powraca każdorazowo, gdy rozmawiamy o budowaniu kultury organizacyjnej opartej o DEI (Diversity, Equity & Inclusion). DEI jest hasłem powszechnie używanym w firmowej komunikacji. Niestety, dość często…