Przykład godny naśladowania, czyli o tym jak firma Netguru zadbała o budowanie więzi społecznych i przynależności pracowników, w formule pracy zdalnej. Pracownicy otrzymali propozycję zlokalizowaną w przepięknych okolicznościach przyrody.
NetGuru jest firmą pracującą w pełni w systemie zdalnym. W ubiegłym roku firma znacząco powiększyła swój zespół o kolejnych 400 osób. Aby zniwelować ciemne strony pracy zdalnej, a do największych należą osłabione więzi społeczne i brak poczucia przynależności, zaproponowano stworzenie „workation hubs”, które umożliwią integrację, zbudowanie więzi i przyjaźni pomiędzy pracownikami. O idei projektu oraz zasadach użytkowania domów opowiedziała mi Aleksandra Paszkiewicz, Head of People w NetGuru.
Jakie są zasady użytkowania?
Rozwiązanie jest obecnie w fazie testów, a ja już umówiłam się z Aleksandrą Paszkiewicz na rozmowę w ramach podcastu „Skrzydlaty HR”, aby poznać rezultaty tego wyjątkowego eksperymentu.
{post}: Czy posiadanie jednomyślnego zespołu, w którym brak osób, które mogłyby wyrazić konstruktywny sprzeciw pomysłom i ideom, jest marzeniem lidera? Czy bycie częścią takiego zespołu jest marzeniem pracownika? Odpowiedź na te…
{post}: Interesujący artykuł opublikowała dziś Rzepa. Porusza aspekt pracy głębokiej – „deep work”. Czym jest deep work? To odwrotność multitaskingu. Praca w pełnej koncentracji na wykonywaniu jednego zadania, z wyłączeniem rozpraszaczy…
{post}: Jest to historia niezwykła, ponieważ jest historią człowieka, który sporą część z życia zmagał się z demonami przeszłości, przechodząc trudną drogę prowadzącą do „mentalnego ozdrowienia”. Podczas, gdy jego rówieśnicy podążali za…