Przykład godny naśladowania, czyli o tym jak firma Netguru zadbała o budowanie więzi społecznych i przynależności pracowników, w formule pracy zdalnej. Pracownicy otrzymali propozycję zlokalizowaną w przepięknych okolicznościach przyrody.
NetGuru jest firmą pracującą w pełni w systemie zdalnym. W ubiegłym roku firma znacząco powiększyła swój zespół o kolejnych 400 osób. Aby zniwelować ciemne strony pracy zdalnej, a do największych należą osłabione więzi społeczne i brak poczucia przynależności, zaproponowano stworzenie „workation hubs”, które umożliwią integrację, zbudowanie więzi i przyjaźni pomiędzy pracownikami. O idei projektu oraz zasadach użytkowania domów opowiedziała mi Aleksandra Paszkiewicz, Head of People w NetGuru.
Jakie są zasady użytkowania?
Rozwiązanie jest obecnie w fazie testów, a ja już umówiłam się z Aleksandrą Paszkiewicz na rozmowę w ramach podcastu „Skrzydlaty HR”, aby poznać rezultaty tego wyjątkowego eksperymentu.
{artykuł}: Równość płac to temat, który powraca każdorazowo, gdy rozmawiamy o budowaniu kultury organizacyjnej opartej o DEI (Diversity, Equity & Inclusion). DEI jest hasłem powszechnie używanym w firmowej komunikacji. Niestety, dość często…
{artykuł}: Porozmawiajmy o Generation Gap. Czy wiesz, że Sokrates narzekał na młodzież już w 400 roku p.n.e.? Zarzucał młodym „złe maniery, pogardę dla autorytetów i brak szacunku dla starszych”. Z dużą łatwością obwiniamy poszczególne…
{post}: Praca zdalna przechodzi przez najszybszą transformację w historii biznesu. Latami marginalizowana i traktowana jako przywilej, w pandemii stała się nową normą. Pracodawcy rozpisywali się w mediach o świeżo nabytej elastyczności i jasnych…