Workation hubs sposobem na budowanie więzi w formule pracy zdalnej

Przykład godny naśladowania, czyli o tym jak firma Netguru zadbała o budowanie więzi społecznych i przynależności pracowników, w formule pracy zdalnej. Pracownicy otrzymali propozycję zlokalizowaną w przepięknych okolicznościach przyrody.

NetGuru jest firmą pracującą w pełni w systemie zdalnym. W ubiegłym roku firma znacząco powiększyła swój zespół o kolejnych 400 osób. Aby zniwelować ciemne strony pracy zdalnej, a do największych należą osłabione więzi społeczne i brak poczucia przynależności, zaproponowano stworzenie „workation hubs”, które umożliwią integrację, zbudowanie więzi i przyjaźni pomiędzy pracownikami. O idei projektu oraz zasadach użytkowania domów opowiedziała mi Aleksandra Paszkiewicz, Head of People w NetGuru.

Jakie są zasady użytkowania?

  • Te dwa piękne i klimatyczne domy mieszczą się na Kaszubach i Mazurach.
  • Wewnątrz znajduje się przestrzeń zarówno do pracy współdzielonej, jak i cichej.
  • Każdy z pracowników firmy ma szansę zarezerwować 5-7 dniowy „turnus”.
  • Rezerwacji dokonują zarówno całe zespoły, jak i pracownicy z różnych działów. Firma stawia przede wszystkim na budowanie relacji pomiędzy ludźmi.
  • Z benefitu mogą korzystać również rodzice z dziećmi, w turnusach, w których zapewniona jest opiekunka do dzieci.
  • W długie weekendy, lub w okresach okołoświątecznych, wyjątkowo można przyjechać z partnerem. Wyjątkowo, ponieważ jest to miejsce pracy.

Rozwiązanie jest obecnie w fazie testów, a ja już umówiłam się z Aleksandrą Paszkiewicz na rozmowę w ramach podcastu „Skrzydlaty HR”, aby poznać rezultaty tego wyjątkowego eksperymentu.

Monika Ciesielska
Prezeska w IMSA Search Global Partners. Doświadczona konsultantka w rekrutacjach kadry zarządzającej, w tym członków zarządu, oraz lider zespołu rekrutującego w obszarze IT/Tech. Entuzjastka cyfrowej transformacji procesów HRowych. Podcasterka w "Skrzydlaty HR" i "Top Leaders Club".
O mnie