W trakcie wywiadów z kandydatami, których prowadzę kilka dziennie, za każdym razem, bez wyjątku, zadaję pytanie dotyczące motywacji kandydata do ewentualnej zmiany pracy.
Trzy najczęstsze odpowiedzi, które padały PRZED PANDEMIĄ:
⭕️ Wyzwania zawodowe / chęć zmierzenia się z nową branżą lub zakresem odpowiedzialności.
⭕️ Możliwość rozwoju zawodowego / awans pionowy.
⭕️ Aspekt finansowy.
Trzy najczęstsze odpowiedzi, które padają OBECNIE:
⭕️ Zachwiana równowaga pomiędzy życiem zawodowym, a prywatnym / przepracowanie, a w niektórych przypadkach wypalenie zawodowe.
⭕️ Brak elastyczności pracodawcy względem wyboru modelu pracy: praca zdalna / hybrydowa.
⭕️ Możliwość rozwoju zawodowego / awans pionowy lub poziomy.
Kolejność motywatorów nie jest przypadkowa. Wnioski nasuwają się same.
{post}: Przyjaźnie w miejscu pracy, zaspokajają psychologiczną potrzebę przynależności. Pracownicy posiadający dobre relacje ze swoimi współpracownikami, są zadowoleni ze swojej pracy i mniej podatni na wypalenie zawodowe. W zamian za…
{post}: Czy nudną, powtarzalną, pozbawioną inspiracji pracę, która z każdym dniem zbliża Cię do wypalenia zawodowego, możesz zmienić w pracę, którą kochasz? Tak twierdzą twórczynie pojęcia job craftingu, profesorki Amy Wrzesniewski…
{artykuł}: Równość płac to temat, który powraca każdorazowo, gdy rozmawiamy o budowaniu kultury organizacyjnej opartej o DEI (Diversity, Equity & Inclusion). DEI jest hasłem powszechnie używanym w firmowej komunikacji. Niestety, dość często…