W trakcie wywiadów z kandydatami, których prowadzę kilka dziennie, za każdym razem, bez wyjątku, zadaję pytanie dotyczące motywacji kandydata do ewentualnej zmiany pracy.
Trzy najczęstsze odpowiedzi, które padały PRZED PANDEMIĄ:
⭕️ Wyzwania zawodowe / chęć zmierzenia się z nową branżą lub zakresem odpowiedzialności.
⭕️ Możliwość rozwoju zawodowego / awans pionowy.
⭕️ Aspekt finansowy.
Trzy najczęstsze odpowiedzi, które padają OBECNIE:
⭕️ Zachwiana równowaga pomiędzy życiem zawodowym, a prywatnym / przepracowanie, a w niektórych przypadkach wypalenie zawodowe.
⭕️ Brak elastyczności pracodawcy względem wyboru modelu pracy: praca zdalna / hybrydowa.
⭕️ Możliwość rozwoju zawodowego / awans pionowy lub poziomy.
Kolejność motywatorów nie jest przypadkowa. Wnioski nasuwają się same.
{post}: Podjąłeś decyzję o odejściu z pracy, zaakceptowałeś nową ofertę, składasz wypowiedzenie, a Twój obecny pracodawca kładzie na stole kontrofertę. W większości przypadków oferta jest czysto finansowa i przebija propozycję otrzymaną w nowym…
{post}: Hiszpania jako pierwszy kraj w Europie wpisała do prawa pracy płatny urlop menstruacyjny. Nowa ustawa przegłosowana przez hiszpański rząd umożliwia kobietom wzięcie urlopu menstruacyjnego w wypadku przechodzenia bolesnej miesiączki…
{post}: Całkiem zamierzchła wydaje się idea, która towarzyszyła wielu z nas przez lata – jeśli nie przepracujesz w firmie jednego roku, zepsujesz sobie CV. Są dwa aspekty zmian, które następują na rynku pracy i są warte podkreślenia. Quiet quitting…