Pakiety medyczne dla zwierząt

Pakiety medyczne dla zwierząt chwytają za serce, stając się poszukiwanym benefitem pracowniczym. O inicjatywie zrobiło się głośno dzięki firmie Rossmann, która na początku tego roku uruchomiła „Klub Zwierzaka”.

Ilona Perużyńska-Zych , Dyrektorka Działu Personalnego w Rossmann opowiedziała mi, że benefit powstał pośrednio w następstwie pandemii, która zachęciła wiele osób do zaadoptowania zwierzaka. Do tego całkiem spora grupa pracowników posiadała już wcześniej pupile. Po rozmowach z pracownikami, wybrzmiało to, jak wyraźna potrzeba.

Jakie są założenia „Klubu Zwierzaka”?

🔆 Każdy z pracowników Rossmanna, może wykorzystać w ciągu roku określoną kwotę na konsultacje weterynaryjne dla swojego zwierzaka. Mogą być to szczepienia, zabiegi, chipowanie, czy wizyty u specjalistów.
🔆 Rossmann opłaca 100% pakietu pierwszego pupila danego pracownika i 50% pakietu drugiego pupila. 
🔆 Właściciele zwierząt mogą skorzystać z usług 300 gabinetów weterynaryjnych współpracujących z platformą PETHELP, dzięki której ten benefit mógł powstać.
🔆 W ramach Klubu, właściciele zwierząt otrzymują również 10% zniżki na asortyment w sklepach dla zwierząt (karmy, smakołyki, suplementy).

Benefit wprowadzono w styczniu 2022 roku. W tym czasie czasu skorzystało z niego 1.300 pracowników firmy i ich pupile.

Rossmann rozważa przedłużenie tego benefitu na kolejny rok. Dodatkowo, firma planuje zorganizować webinary, w trakcie których lekarze weterynarii opowiedzą jak przygotować zwierzaka do samotnych dni, gdy jego człowiek będzie pracował z biura.

Na zdjęciu kot Czarek i jego człowiek, wspierają ten benefit wizerunkowo 🙂

Monika Ciesielska
Prezeska w IMSA Search Global Partners. Doświadczona konsultantka w rekrutacjach kadry zarządzającej, w tym członków zarządu, oraz lider zespołu rekrutującego w obszarze IT/Tech. Entuzjastka cyfrowej transformacji procesów HRowych. Podcasterka w "Skrzydlaty HR" i "Top Leaders Club".
O mnie