Bycie Mamą nie sprawia, że jesteś gorszym Liderem

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej z kandydatką na stanowisko kierownicze, zupełnie naturalnie wypływa informacja, że moja rozmówczyni jest mamą trójki dzieci.

Moja pierwsza myśl – świetna Dziewczyna! Musi być doskonale zorganizowana, wielozadaniowa i skoncentrowana na realizacji celów.

Jednakże, ta świetna menedżerka, w żaden sposób przeze mnie nie sprowokowana, zaczęła tłumaczyć się ze swojego macierzyństwa. Próbowała przekonać mnie, mimo, że ja wcale tego nie oczekuję, że jest w pełni dyspozycyjna i nigdy nie bierze zwolnienia z powodu chorób dzieci. Jej zaangażowanie i dyspozycyjność wobec pracodawcy sięgają tak daleko, że w ciągu ostatnich 3 lat ani razu nie była z żadnym ze swoich dzieci u lekarza, i nie skorzystała z możliwości zwolnienia, aby zostać w domu z dziećmi.

Drogie Mamy, nie poddawaj się presji.
Bycie mamą nie dewaluuje cię jako lidera.
Dobry pracodawca nie oczekuje takiego poświęcenia.
I tylko z takim pracodawcą chcesz się związać.

Monika Ciesielska
Prezeska w IMSA Search Global Partners. Doświadczona konsultantka w rekrutacjach kadry zarządzającej, w tym członków zarządu, oraz lider zespołu rekrutującego w obszarze IT/Tech. Entuzjastka cyfrowej transformacji procesów HRowych. Podcasterka w "Skrzydlaty HR" i "Top Leaders Club".
O mnie