Zatrudniliśmy ostatnio Kandydatkę na stanowisko menedżerskie. Pracodawca nie dysponował wysokim budżetem, dlatego graliśmy z kandydatami w otwarte karty, już na wstępie informując o maksymalnym wynagrodzeniu na tym stanowisku.
Kandydatka, którą zatrudniliśmy zgodziła się na uczestnictwo w rekrutacji, mimo, że proponowane wynagrodzenie było porównywalne z otrzymywanym dotychczas.
Kiedy strony doszły do porozumienia, okazało się, że pracodawca zaproponował Kandydatce wynagrodzenie przekraczające budżet o 15%.
Dlaczego?
✅ Firmie zależało na zbudowaniu motywacji kandydata już od pierwszego dnia pracy.
✅ Docenianie talentów zawsze się opłaca, choć nie zawsze musi być to gratyfikacja finansowa.
✅ Bezpośredni przełożony pełni istotną funkcję w procesie rekrutacji. W tej historii, to przełożona walczyła o wyższe wynagrodzenie dla swojej nowej menedżerki.
{post}: Przyjaźnie w miejscu pracy, zaspokajają psychologiczną potrzebę przynależności. Pracownicy posiadający dobre relacje ze swoimi współpracownikami, są zadowoleni ze swojej pracy i mniej podatni na wypalenie zawodowe. W zamian za…
{post}: Czy nudną, powtarzalną, pozbawioną inspiracji pracę, która z każdym dniem zbliża Cię do wypalenia zawodowego, możesz zmienić w pracę, którą kochasz? Tak twierdzą twórczynie pojęcia job craftingu, profesorki Amy Wrzesniewski…
{artykuł}: Równość płac to temat, który powraca każdorazowo, gdy rozmawiamy o budowaniu kultury organizacyjnej opartej o DEI (Diversity, Equity & Inclusion). DEI jest hasłem powszechnie używanym w firmowej komunikacji. Niestety, dość często…