Zatrudniliśmy ostatnio Kandydatkę na stanowisko menedżerskie. Pracodawca nie dysponował wysokim budżetem, dlatego graliśmy z kandydatami w otwarte karty, już na wstępie informując o maksymalnym wynagrodzeniu na tym stanowisku.
Kandydatka, którą zatrudniliśmy zgodziła się na uczestnictwo w rekrutacji, mimo, że proponowane wynagrodzenie było porównywalne z otrzymywanym dotychczas.
Kiedy strony doszły do porozumienia, okazało się, że pracodawca zaproponował Kandydatce wynagrodzenie przekraczające budżet o 15%.
Dlaczego?
✅ Firmie zależało na zbudowaniu motywacji kandydata już od pierwszego dnia pracy.
✅ Docenianie talentów zawsze się opłaca, choć nie zawsze musi być to gratyfikacja finansowa.
✅ Bezpośredni przełożony pełni istotną funkcję w procesie rekrutacji. W tej historii, to przełożona walczyła o wyższe wynagrodzenie dla swojej nowej menedżerki.
{post}: Podjąłeś decyzję o odejściu z pracy, zaakceptowałeś nową ofertę, składasz wypowiedzenie, a Twój obecny pracodawca kładzie na stole kontrofertę. W większości przypadków oferta jest czysto finansowa i przebija propozycję otrzymaną w nowym…
{post}: Hiszpania jako pierwszy kraj w Europie wpisała do prawa pracy płatny urlop menstruacyjny. Nowa ustawa przegłosowana przez hiszpański rząd umożliwia kobietom wzięcie urlopu menstruacyjnego w wypadku przechodzenia bolesnej miesiączki…
{post}: Całkiem zamierzchła wydaje się idea, która towarzyszyła wielu z nas przez lata – jeśli nie przepracujesz w firmie jednego roku, zepsujesz sobie CV. Są dwa aspekty zmian, które następują na rynku pracy i są warte podkreślenia. Quiet quitting…