Kilka tygodni temu, bliska mi osoba, otrzymała dwie bardzo interesujące oferty pracy. Oferty pochodziły z organizacji różniących się charakterem, ale były porównywalne finansowo. W obu przypadkach, proces rekrutacji toczył się w całości online, zorganizowano trzy etapy rozmów, w trakcie których poznała bezpośredniego przełożonego, członków zespołu, a także decydentów w centrali. Nie wiedziała, którą ofertę wybrać, a chciała wybrać dobrze.
Doradziłam jej, aby zorganizowała krótkie spotkanie w biurze każdej z firm.
Wybór najlepszego (dla nas) miejsca pracy w pewnym stopniu można porównać do kupna mieszkania. Podejrzewam, że większość z Was przynajmniej raz słyszała ten wewnętrzny głos, który podpowiadał, że to właściwy wybór. Poczuliście niesamowitą aurę lokalu, oszołomiły Was promienie słońca wpadające przez okno balkonowe do salonu, który oczami wyobraźni już urządzaliście w wygodne meble.
Czy właśnie tak powinniśmy się poczuć po wejściu do biura przyszłego pracodawcy?
Ta jedna, nawet krótka wizyta, dostarczy na pewno dodatkowych informacji, które pomogą w podjęciu właściwej decyzji. Poczujecie atmosferę panującą w firmie, przyjrzycie się nastrojom pracowników, poznacie sposób w jaki komunikują się ze sobą. Zaobserwujecie czy są przygnębieni, zmęczeni, czy się do siebie uśmiechają. Ocenicie czy firma sprawia wrażenie dynamicznej, czy uśpionej, chaotycznej, czy dobrze zorganizowanej. Sprawdzicie jak urządzona jest przestrzeń biurowa, jak wygląda dojazd i ile zajmuje.
Czy wizyta w biurze pracodawcy ma, lub powinna mieć znaczenie w procesie podejmowania decyzji o zmianie pracy? Czy dotyczy to również sytuacji, gdy nasza praca będzie w całości świadczona online?
{post}: Przyjaźnie w miejscu pracy, zaspokajają psychologiczną potrzebę przynależności. Pracownicy posiadający dobre relacje ze swoimi współpracownikami, są zadowoleni ze swojej pracy i mniej podatni na wypalenie zawodowe. W zamian za…
{post}: Czy nudną, powtarzalną, pozbawioną inspiracji pracę, która z każdym dniem zbliża Cię do wypalenia zawodowego, możesz zmienić w pracę, którą kochasz? Tak twierdzą twórczynie pojęcia job craftingu, profesorki Amy Wrzesniewski…
{artykuł}: Równość płac to temat, który powraca każdorazowo, gdy rozmawiamy o budowaniu kultury organizacyjnej opartej o DEI (Diversity, Equity & Inclusion). DEI jest hasłem powszechnie używanym w firmowej komunikacji. Niestety, dość często…