Pamiętacie co czuliście w okresie przejściowym pomiędzy złożeniem wypowiedzenia, a pierwszym dniem pracy w nowym miejscu?
❗️ 80% zatrudnionych specjalistów odczuwa niepewność i stres w przededniu rozpoczęcia nowej pracy.
❗️ 28% profesjonalistów rezygnuje z oferty pracy tuż po jej zaakceptowaniu. Powodem rezygnacji są wątpliwości czy podjąłem właściwą decyzję i dobrze wybrałem miejsce i rolę dla siebie.
❗️ 1 na 4 pracowników otrzymuje kontrofertę ze strony pracodawcy. Ponad 50% ją przyjmuje.
Co powinien zrobić pracodawca, aby zminimalizować stres, nie zaznać porzucenia, a nawet ghostingu ze strony pracownika, na którego czeka?
Zadbać o pre-onboarding.
Wdrożenie nowego pracownika to wieloetapowy proces, który nie ogranicza się tylko do pierwszego dnia pracy. W trakcie pre-onboardingu pracodawca może zadbać o załatwienie wielu tematów administracyjnych, ale może też wykazać się kreatywnym sposobem kontaktu i budowania relacji.
Wspólnym mianownikiem każdego z wymienionych pomysłów jest KONTAKT i KOMUNIKACJA.
Czy poczuliście się odpowiednio zaopiekowani w przededniu rozpoczęcia pracy i w trakcie procesu onboardingu? Jakie działania pracodawców były dla Was ważne i zapadły Wam w pamięć?
{post}: Przyjaźnie w miejscu pracy, zaspokajają psychologiczną potrzebę przynależności. Pracownicy posiadający dobre relacje ze swoimi współpracownikami, są zadowoleni ze swojej pracy i mniej podatni na wypalenie zawodowe. W zamian za…
{post}: Czy nudną, powtarzalną, pozbawioną inspiracji pracę, która z każdym dniem zbliża Cię do wypalenia zawodowego, możesz zmienić w pracę, którą kochasz? Tak twierdzą twórczynie pojęcia job craftingu, profesorki Amy Wrzesniewski…
{artykuł}: Równość płac to temat, który powraca każdorazowo, gdy rozmawiamy o budowaniu kultury organizacyjnej opartej o DEI (Diversity, Equity & Inclusion). DEI jest hasłem powszechnie używanym w firmowej komunikacji. Niestety, dość często…