Praca zdalna przechodzi przez najszybszą transformację w historii biznesu. Latami marginalizowana i traktowana jako przywilej, w pandemii stała się nową normą. Pracodawcy rozpisywali się w mediach o świeżo nabytej elastyczności i jasnych stronach współpracy opartej na zadaniach.
Tymczasem, Meta – gigant w branży IT, zmienił zdanie w kwestii pracy zdalnej. Najwięksi orędownicy pracy z domu ogłosili właśnie, że od 5 września pracownicy biurowi mają być obecni w biurze trzy razy w tygodniu. Meta co prawda nie oczekuje zmiany modelu świadczenia pracy od pracowników pracujących w stu procentach zdalnie (przynajmniej na razie), jednakże Ci pracownicy, którzy pracowali w modelu hybrydowym, otrzymali właśnie nowe instrukcje „hybrydy by Meta”.
I tak oto, kolejny raz otwiera się dyskusja, czy praca zdalna powinna być normą, czy przywilejem? Meta jest jednym z wielu przykładów pracodawców, którzy postawili przed swoimi zespołami podobne oczekiwanie. Trend powrotu do biur jest bardzo wyraźny.
Odbyliśmy wiele debat na temat indywidualnego podejścia do pracownika. Dokąd w tych rozmowach doszliśmy? Osobiście jestem wielką fanką hybrydy, ponieważ rozumiem dotkliwość skutków notorycznego odosobnienia. Jest to jednak moja subiektywna opinia i odczucia , które wynikają ze zdobytych doświadczeń zawodowych, charakteru świadczonej pracy, mojego typu osobowości, a także potrzeby i chęci współpracy zespołowej.
Każdy z nas może mieć zgoła inne odczucia i potrzeby. Jakie są Twoje?
{post}: Nie stać nas na kolejne lata pomijania kompetencji i doświadczenia kobiet. Już za rok, duże spółki giełdowe i spółki Skarbu Państwa staną przed obowiązkiem zapewnienia 33% reprezentacji niedoszacowanej mniejszości w zarządach i radach…
{post}: Za nami trzecia już edycja akcji Move Your Heart, dzięki której nasi współpracownicy zarówno w Centrali firmy, jak i franczyzie 850 szkół języka angielskiego Early Stage, zamieniali kilometry na złotówki. Zebrana kwota kolejny raz wsparła działalność…
{post}: To przedsięwzięcie wymaga równie dobrej organizacji jak podróż dookoła świata. Wymaga też uwagi, ostrożności, sprawnie działających oczu i uszu, analitycznego podejścia, planowania, elastyczności i umiejętnego przeprowadzania…