Kiedy w grę wchodzą ludzie,
z cała swoją różnorodnością, jedyną stałą jest zmiana.
To sprawia, że świat HR
jest tak uzależniający.
Dear You!

Moje bio powinno zacząć się od słów: „Nazywam się Monika Ciesielska i jestem head hunterem”. Od prawie 20 lat zajmuję się rekrutacją kadry kierowniczej, prowadząc własną praktykę w Polsce pod marką Carpenter Consulting. Rekrutuję menedżerów, dyrektorów i członków zarządu, reprezentujących różnorodne spektrum doświadczeń zawodowych.

Ponad dekadę temu związałam się z IMSA Search Global Partners, uzyskując status partnera na Polskę. IMSA Search specjalizuje się w rekrutacjach executive search, świadcząc usługi klientom korporacyjnym w 30 krajach świata, poprzez sieć 50 biur. W 2017 moi partnerzy biznesowi wybrali mnie na stanowisko Prezeski IMSA Search. Tym samym stałam się liderem tego prawdziwie globalnego zespołu profesjonalistów, odpowiedzialnego za wyszukiwanie najlepszych talentów na świecie. Jestem Prezeską już w trzeciej kadencji i jednocześnie pierwszą kobietą na tym stanowisku.

Wspólnie z moimi partnerami na świecie, tworzymy najlepsze praktyki rekrutacyjne, wspierając naszych klientów w ich potrzebach rekrutacyjnych . Dbamy o różnorodność zarówno na krótkich listach kandydatów, jak i podczas rozbudowywania naszego wewnętrznego zespołu, co jest widoczne w kontekście wieku, kultury i płci.

W 2018 roku stworzyłam new.doors, agencję rekrutującą na stanowiska techniczne. Zarządzałam procesem rekrutacji end-to-end, tworząc i wdrażając strategie rekrutacyjne, kierując zespołem pozyskującym talenty w sposób zapewniający najlepsze w swojej klasie wsparcie, udzielane klientom w całej Europie.

Pełnię funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej w Elevato Software, innowacyjnej platformie przeznaczonej do zarządzania procesami HR, w tym rekrutacją, ocenami i rozwojem pracowników, zarządzaniem talentami.

Prywatnie jestem dziewczyną znad morza. Staram się regularnie odwiedzać dom rodzinny, bo wprost uwielbiam szum fal i spacery nad brzegiem morza bez względu na porę roku. Kolekcjonuję sztukę współczesną. W moim mieszkaniu brakuje już wolnych ścian na kolejne dzieła sztuki.

Moją wielką pasją jest jazda konna. Nic nie uszczęśliwia mnie bardziej niż uprawianie tego sportu z moją córeczką Zosią. Mamy dwa urocze konie – Lemona i Maratona (Mareczka), które dają nam olbrzymie pokłady końskiej miłości. Poza jazdą konno, uwielbiamy pływać, jeździć na rowerze, urządzać górskie wędrówki, lub po prostu leniuchować. Dużo czytamy. Jesteśmy fankami opowieści z Narni i Harry'ego Pottera. Ważnym członkiem rodziny jest również kot Czarek, który jest kotem niezwykłym, co słyszymy od każdej osoby, która miała szansę go poznać. Czarek trafił do nas ze schroniska. Stoczył wiele trudnych walk, ale teraz ma już swoich ludzi, którymi szczęśliwie jesteśmy my.

Zapraszam Cię do odsłuchania rozmów z moimi gośćmi w podcastach „Skrzydlaty HR” i "Top Leaders Club", oraz do lektury artykułów, które trafiają do grona 30.000 obserwujących mój profil na LinkedIn.

Dziękuję, że tu jesteś.
Monika

Accomplishments

Wspólnie z IMSA Search Global Partners, zostaliśmy utytułowani jedną z 40. najlepszych, globalnych firm zajmujących się rekrutacją kadry zarządzającej.
Firma Carpenter Consulting znalazła się wśród najsilniejszych marek biznesowych na polskim rynku i została wyróżniona tytułem Business Superbrands 2020.
Od 2005 roku, czyli już od 17 lat, wspieramy Klientów w pozyskiwaniu i ocenie kompetencji kadry najwyższego szczebla.