Kiedy w grę wchodzą ludzie,
z cała swoją różnorodnością, jedyną stałą jest zmiana.
To sprawia, że świat HR
jest tak uzależniający.
Dear You!

Jestem podróżniczką po świecie kapitału ludzkiego. Ekspertką optymalizującą procesy rekrutacji. Buduję i rozwijam HR w skalujących się organizacjach.

Moją ekspertyzę można podzielić na cztery obszary:

1. Optymalizuję i rozwijam procesy HR w skalujących się organizacjach.
2. Buduję od podstaw procesy HR w startupach.
3. Audytuję i optymalizuję proces rekrutacji w firmach każdej wielkości.
4. Rekrutuję kadrę menedżerską i członków zarządu.

W każdym przypadku zakres działań uzależniony jest od indywidualnej kondycji i potrzeb organizacji.

EKSPERTYZA W REKRUTACJI
Od prawie 20 lat zajmuję się rekrutacją kadry kierowniczej, prowadząc własną praktykę w Polsce pod marką Carpenter Consulting. Rekrutuję menedżerów, dyrektorów i członków zarządu, reprezentujących różnorodne spektrum doświadczeń zawodowych.

Ponad dekadę temu związałam się z IMSA Search Global Partners, uzyskując status partnera na Polskę. IMSA Search specjalizuje się w rekrutacjach executive search, świadcząc usługi klientom korporacyjnym w 30 krajach świata, poprzez sieć 50 biur. W 2017, zostałam liderką tego prawdziwie globalnego zespołu profesjonalistów, odpowiedzialnego za wyszukiwanie najlepszych talentów na świecie. Byłam Prezeską w trzech kadencjach, aż do mojej rezygnacji i jednocześnie pierwszą kobietą na tym stanowisku.

W 2018 roku stworzyłam new.doors, agencję rekrutującą na stanowiska związane z IT. Zarządzałam procesem rekrutacji end-to-end, tworząc i wdrażając strategie rekrutacyjne, kierując zespołem pozyskującym talenty w sposób zapewniający najlepsze w swojej klasie wsparcie, udzielane klientom w całej Europie.

EKSPERTYZA W HR
Od pewnego czasu, zajmuję się budowaniem strategii i optymalizacją procesów HR w Early Stage. W skład Early Stage wchodzi 850 szkół języka angielskiego zlokalizowanych na terenie całej Polski, które prowadzone są przez franczyzobiorców tworzących przestrzeń przyjazną rozwojowi dzieci. Do moich obowiązków należy optymalizacja i rozwój istniejących procesów HR oraz projektowanie nowych, wspólnie z 3-osobowym zespołem.

Pełnię funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej w Elevato Software, innowacyjnej platformie przeznaczonej do zarządzania procesami HR, w tym rekrutacją, ocenami i rozwojem pracowników, zarządzaniem talentami.

PRYWATNIE
Prywatnie jestem dziewczyną znad morza. Staram się regularnie odwiedzać dom rodzinny, bo wprost uwielbiam szum fal i spacery nad brzegiem morza bez względu na porę roku. Kolekcjonuję sztukę współczesną. W moim mieszkaniu brakuje już wolnych ścian na kolejne dzieła sztuki.

Moją wielką pasją jest jazda konna. Nic nie uszczęśliwia mnie bardziej niż uprawianie tego sportu z moją córeczką Zosią. Mamy dwa urocze konie – Lemona i Maratona (Mareczka), które dają nam olbrzymie pokłady końskiej miłości. Uwielbiamy pływać, jeździć na rowerze, urządzać górskie wędrówki, lub po prostu leniuchować. Dużo czytamy. Jesteśmy fankami opowieści z Narni i Harry'ego Pottera. Ważnym członkiem rodziny jest również kot Czarek, który trafił do nas ze schroniska.

Zapraszam Cię do odsłuchania rozmów z moimi gośćmi w podcastach „Skrzydlaty HR” i "Top Leaders Club", oraz do lektury artykułów, które trafiają do grona 30.000 obserwujących mój profil na LinkedIn oraz 10.000 na Instagramie.

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą, zapraszam do kontaktu:
T: +48 609 655 633
E: mc@carpenterconsulting.pl

Dziękuję, że tu jesteś.
Monika

Accomplishments

Wspólnie z IMSA Search Global Partners, zostaliśmy utytułowani jedną z 40. najlepszych, globalnych firm zajmujących się rekrutacją kadry zarządzającej.
Firma Carpenter Consulting znalazła się wśród najsilniejszych marek biznesowych na polskim rynku i została wyróżniona tytułem Business Superbrands 2020.
Od 2005 roku, czyli już od 17 lat, wspieramy Klientów w pozyskiwaniu i ocenie kompetencji kadry najwyższego szczebla.