Co wiemy o równości płci na stanowiskach kierowniczych w Polsce? Jak wygląda sytuacja kobiet w debacie publicznej? Nad czym pracować, a gdzie odpuścić?
Chciałam nagrać rozmowę o kobietach w biznesie, w sposób, który przeciągnie do dyskusji również męskich słuchaczy. Bo właśnie tak wyobrażam sobie różnorodność i inkluzywność. Bo wierzę w zmiany, które mają szansę zadziać się tylko wtedy, gdy angażują się wszyscy.
Gdy wysłałam do post-produkcji rozmowę z Olgą Kordys Kozierowską, prezeską Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką, wiedziałam już, że jest w niej zawarte dużo więcej niż tylko statystyki i fakty biznesowe związane z równością płci. Poszły konie po betonie, bo będzie i o bagażu, który wynosimy ze szkoły i domu, o uprzedzeniach, które są często silniejsze od nas, o perfekcjonizmie i asertywności, siostrzeństwie i o królowych pszczół, o głosie kobiet w debacie publicznej. O niezgodzie na uwarunkowania, w których przyszło nam żyć, a które nie pomagają we wdrażaniu oczekiwanych zmian.
„Jest jedna rzecz, z którą my kobiety mogłybyśmy sobie poradzić. To jest opór i perfekcjonizm związany z tym, że jak dzwonią do mnie dziennikarze, to ja – Jezus Maria, będę się musiała przygotowywać! Nie ufam sobie na tyle, żeby pójść bez przygotowania” mówi Olga.
O tym w jaki sposób sztuczna inteligencja wspiera proces rekrutacji, jakie są najczęściej wykorzystywane narzędzia, oraz czy ma znaczenie czy w rekrutację zaangażowany jest…
W naszej rozmowie wybrzmiało, że Mama na urlopie to nadal pracownik i jak istotne jest, aby tego nie zaprzepaścić. Podamy w niej…
Znaleźliśmy się w punkcie, w którym w firmach, w zespołach, ramię w ramię pracuje aż pięć różnych pokoleń. Ta duża rozpiętość wiekowa i różnorodność, rodzi spore wyzwania…