Co wiemy o równości płci na stanowiskach kierowniczych w Polsce? Jak wygląda sytuacja kobiet w debacie publicznej? Nad czym pracować, a gdzie odpuścić?
Chciałam nagrać rozmowę o kobietach w biznesie, w sposób, który przeciągnie do dyskusji również męskich słuchaczy. Bo właśnie tak wyobrażam sobie różnorodność i inkluzywność. Bo wierzę w zmiany, które mają szansę zadziać się tylko wtedy, gdy angażują się wszyscy.
Gdy wysłałam do post-produkcji rozmowę z Olgą Kordys Kozierowską, prezeską Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką, wiedziałam już, że jest w niej zawarte dużo więcej niż tylko statystyki i fakty biznesowe związane z równością płci. Poszły konie po betonie, bo będzie i o bagażu, który wynosimy ze szkoły i domu, o uprzedzeniach, które są często silniejsze od nas, o perfekcjonizmie i asertywności, siostrzeństwie i o królowych pszczół, o głosie kobiet w debacie publicznej. O niezgodzie na uwarunkowania, w których przyszło nam żyć, a które nie pomagają we wdrażaniu oczekiwanych zmian.
„Jest jedna rzecz, z którą my kobiety mogłybyśmy sobie poradzić. To jest opór i perfekcjonizm związany z tym, że jak dzwonią do mnie dziennikarze, to ja – Jezus Maria, będę się musiała przygotowywać! Nie ufam sobie na tyle, żeby pójść bez przygotowania” mówi Olga.
Zaprosiłam do rozmowy dwie wspaniałe gościnie, które ten właśnie temat…
Przed pandemią, mniej więcej dwie trzecie liderów oczekiwało od pracowników podnoszenia kompetencji. Teraz już 9 na 10 liderów oczekuje tego…
Badania naukowe wskazują, że odsetek kobiet we władzach spółek giełdowych wynika z mniejszej społecznej…