Dziedzictwo lidera
Odcinek #1

Dziedzictwo lidera

Rozmowa z: Łukasz Chałaczkiewicz
General Manager East Europe w ekaterra

W naszej rozmowie skoncentrowaliśmy się na przywództwie, i całej palecie kolorów i odcieni, które tworzą ostateczny obraz lidera. W przypadku dobrych liderów, ten obraz nigdy nie będzie skończony, bo bycie liderem oznacza nieustanną ewolucję, rozwój i zmianę.

Z Łukaszem rozmawiamy również o kulturze organizacyjnej opartej na budowaniu więzi społecznych i małych tożsamości w miejscu pracy, o pokoleniach, równości płci, o autentyczności lidera, ludzkiej twarzy szefa, którą obnażyła pandemia, stylach zarządzania i sposobie motywowania ludzi. Dowiemy się dlaczego człowiekiem, z którym chciałby się zderzyć myślami jest Nelson Mandela i jakie dziedzictwo pozostawią po sobie liderzy.

Łukasz Chałaczkiewicz
Największym wyzwaniem dla lidera, ale pewnie i największą cnotą, którą trzeba w sobie budować, i jest to psychologicznie trudne, to jest zaufać. Potrafić powiedzieć - Jesteś najlepszą osobą na tym stanowisku, wierzę, że bardzo dobrze znasz biznes, którym się zajmujesz, nawet lepiej niż ja i podejmiesz właściwe decyzje. Nie ingerować. Pozwolić tej osobie działać, mimo że wielu liderom o tendencjach micromanagement’owych, organy wewnętrzne będą się wywijać w środku, a ręka może się trząść. Ale to jest najlepsze, co możemy zrobić dla naszego zespołu i naszych ludzi. Powiedzieć - Ufam Ci. Podejmij decyzję. Ja Cię wesprę. Ty wiesz najlepiej. To ty masz dane, to Ty masz najlepsze doświadczenie i to jest Twoja odpowiedzialność.
mówi Łukasz Chałaczkiewicz, General Manager East Europe w ekaterra
W naszej rozmowie skoncentrowaliśmy się na przywództwie, a w szczególności:
  • kulturze organizacyjnej opartej na budowaniu więzi społecznych i małych tożsamości w miejscu pracy,
  • różnorodności w kontekście pokoleniowym i równości płci,
  • autentyczności lidera,
  • wadze zaufania i oddawania odpowiedzialności,
  • ludzkiej twarzy szefa, którą obnażyła pandemia,
  • stylach zarządzania i sposobie motywowania ludzi,
  • samotności lidera i roli wspierającego go mentora,
  • dziedzictwie jakie pozostawią po sobie liderzy.