03 sierpnia 2020
Business Superbrands

Carpenter z tytułem Business Superbrands 2020

Kiedy w 2005 roku zakładałam Carpenter Consulting, byłam head hunterem z kilkumiesięcznym doświadczeniem, bez nazwiska w branży, bez klientów, wchodziłam na rynek ślepo, nie znając siły konkurencji.


Jednak w tamtym czasie nie widziałam przeszkód. Miałam mnóstwo śmiałych pomysłów, oraz wiarę w to, że jestem w stanie zawojować świat. I co najważniejsze – całym sercem pokochałam rekrutację. Postanowiłam, że umówię się na spotkanie w 3 firmach i jeśli wyjdę z jednego z nich z podpisanym kontraktem, otworzę firmę. Tak też się stało.

Początki były bardzo trudne. Musiałam zbudować nazwisko, reputację, zdobyć doświadczenie i zaufanie klientów. Robiłam to bez żadnego zaplecza, na własną rękę. Przytyłam 5 kilo, pocieszając się czekoladowym Michałkiem, po każdym nieudanym telefonie do klienta. Dzisiaj nadal mam 5 kilo na plusie, jednak stoi już za mną ekspertyza i doświadczenie, które konsekwentnie zdobywałam dzień po dniu, budując grono wspaniałych klientów i mając szansę poznawać historię wyjątkowych ludzi – moich kandydatów.

Dziś z dumą ogłaszam, że znaleźliśmy się w gronie najsilniejszych marek biznesowych na polskim rynku, obok takich firm jak m.in. Deloitte, KPMG, McKinsey, IKEA, Coca-Cola, McDonald’s, Volvo, TVN, Danone, otrzymując tytuł Business Superbrands 2020!

Proces ewaluacji marek biznesowych w Polsce, został przeprowadzony przez ekspertów Konfederacji Lewiatan, najbardziej wpływowej polskiej organizacji biznesowej reprezentującej interesy pracodawców w Polsce i Unii Europejskiej. Tytuł Business Superbrand przyznawany jest na podstawie siły, rozpoznawalności, stabilności i sukcesów marki. Ocenie podlegały zatem pozycja rynkowa marki w Polsce, jakość usług, jakość relacji b2b, innowacyjność oraz działania CSR.

Wśród liderów Business Superbrands znalazły się marki korporacyjne takie jak P&G, Ikea, Continental, czy Grupa Lotos oraz marki świadczące usługi dla biznesu w kategorii „Konsulting, Prawo, HR” gdzie obok Carpenter Consulting wyróżniono także m.in. Deloitte, EY, KPMG, czy McKinsey.

Czujemy się wspaniale w gronie tak znamienitych firm. Tytuł Business Superbrand 2020 jest dla nas wyróżnieniem i zobowiązaniem do utrzymania najwyższego poziomu usług rekrutacyjnych kadry zarządzającej w Polsce, na Litwie i Ukrainie, gdzie od kilkunastu lat skutecznie znajdujemy talenty wśród liderów. Dziękujemy.

Business Superbrands to niezależna organizacja promująca ideę brandingu poprzez identyfikację, nagradzanie i opisywanie drogi do sukcesu najsilniejszych marek. Powstała w 1994 roku w Wielkiej Brytanii. Obecnie działa w ponad 80 krajach.

Od 2004 roku Projekt Superbrands wspiera także rodzimą, polską przedsiębiorczość i gospodarkę. Każda kolejna edycja wyłania liderów wśród marek biznesowych i konsumenckich na polskim rynku.