06 lutego 2014
Vademecum Pracodawcy

Czy warto dbać o satysfakcję kandydatów do pracy?

„Nie otrzymałem informacji zwrotnej po zakończeniu procesu rekrutacji”, „Konsultantka przestała odbierać ode mnie telefony”, „Umówiliśmy się na kontakt w ciągu tygodnia, ale zapadła cisza” – to najczęściej pojawiające się komentarze i opinie kandydatów uczestniczących w rekrutacjach.

Jednocześnie każda firma zajmująca się rekrutacją bije się w pierś, że informacji zwrotnej udziela. Trudno dociec, jaka jest prawda. Zastanowiło nas to jednak na tyle mocno, że zdecydowaliśmy się przeprowadzić badanie satysfakcji kandydatów. Satysfakcji z przeprowadzonych przez nas procesów rekrutacyjnych.

Headhunterom powinno zależeć na tym, aby odgrywać role rzetelnych i zaufanych partnerów. Powinni przykładać dużą wagę do udzielania kandydatom konstruktywnych informacji zwrotnych, bieżącego informowania ich o statusach prowadzonych projektów oraz budowania przyjaznej, lecz także profesjonalnej atmosfery w trakcie prowadzonych spotkań rekrutacyjnych. Dlatego właśnie firma headhunterska Carpenter Consulting przeprowadziła krótkie badanie w formie ankiety, którego wyniki pozwoliły poznać opinię kandydatów na temat jakości jej pracy, spojrzeć szerzej na swoje działania oraz wyjść naprzeciw oczekiwaniom kandydatów.

Pełna treść artykułu mojego autorstwa, który ukazał się w Vademecum Pracodawcy, dostępna jest TUTAJ.